Dla fanów książek Dana Browna?

Carnivia. Bluźnierstwo - Jonathan Holt

Dlaczego o świetnych książkach dowiaduje się ostatnia? I dlaczego dopiero po przeczytaniu tej książki wiem, że ma ona dwa kolejne tomy. No, dlaczego?

Myślałam, że będzie to twór podobny do książek Browna. Ale myliłam się. "Bluźnierstwo" jest książką pełną akcji, w której nie liczy się tylko rzeczywiste życie, ale również to wirtualne. Bowiem akcja, choć toczy się w Wenecji, dotyczy również jej wirtualnej wersji zwanej Carnivia, ponieważ tylko ona zapełnia pełną anonimowość. Więc mamy internet, morderstwa, tajemnice i świetnych bohaterów.

Holly Boland od początku zyskała moją przyjaźń. Daniele Barbo natomiast mnie intrygował. Przez cały czas nie wiedziałam jaki on jest i kim tak naprawdę jest.
Poza tym w książce trudno jest przewidzieć to, co się będzie działo. Co jest ogromnym plusem. Nie wiemy kto jest tym złym. Ani czy na pewno prawda jest taka jaka się wydaje. A zakończenie książki - totalne zaskoczenie.

Zapomniałam również dodać, iż opisy miejsc są... ach, tak cudowne i magiczne. Jakby człowiek znalazł się we Włoszech. I jeszcze potrawy, na które ślinka cieknie (mniam). Tak, ta książka to nie tylko thriller. To również wspaniała podróż po pięknej Wenecji...

Nie spodziewałam się, że "Bluźnierstwo" mi się tak bardzo spodoba. Jednak nie potrafiłam się oderwać od tej książki. Kocham tajemnice, niejasne książki i zagadki, które trzeba rozwiązać. Uwielbiam, gdy dzieje się coś niespodziewanego oraz gdy nie mogę przewidzieć następnych ruchów. Wręcz kocham książki, w których mogę przeczytać coś nowego... --> ta taka jest.

Bardzo spodobał mi się pomysł z światem wirtualnym danego miasta. Nie spotkałam się jeszcze w żadnej książce z takim pomysłem. A trzeba przyznać, iż sam pomysł jest genialny. Dodatkowym plusem jest fakt, iż w tej wirtualnej rzeczywistości jest pełna anonimowość. Przez to mnożą się pytania, na które bohaterowie muszą odpowiedzieć.

Fabuła za to jest bardzo, ale to bardzo poplątana. Trudno rozgryźć jak i trudno na początku połączyć niektóre historie w całość. Dopiero po czasie widzimy jak cała książka się pięknie łączy.

Dzięki tej książce możemy się również zastanowić nad pewnymi kwestiami. Dlatego też ja ogromnie polecam tą lekturę.

 

Plusy:
--> fabuła
--> bohaterowie
 
Minusy: 
--> wątek romantyczny