Leć, niech Cie wiatr poniesie!

Szkola latania  - Sylwia Trojanowska

Życie nie jest proste. Nie jest bajką, która zawsze kończy się happy endem. W życiu nie jesteś wybrańcem - jedynym, który może pokonać zło. Ale równocześnie to Ty sam decydujesz o wyborze swojej drogi, swojej przyszłości.

 

Kaśka to 18-latka, która ma nadwagę. Trochę z swojej winy, trochę z winy rodziców, bo nie zauważyli problemu. Zresztą w rodzinie Kaśki (od strony taty) praktycznie każdy ma nadwagę. Ale Kaśka postanowiła to zmienić. A mama ją w tym pełni poparła. Dzięki temu mamy bardzo pozytywną opowieść o walce Kaśki z kilogramami oraz innymi problemami.


Takich dziewczyn czy chłopców jest wiele. Kasia miała problem z nadwagą, Gosia może mieć problem z niedowagą, a Kamil z niepełnosprawnością. Każdy z nich może nie wierzyć w siebie, w swoje możliwości. Może myśleć, iż do niczego się nie nadaje i jest najgorszy. Ja tak myślałam... może czasem wciąż tak myślę. Ale to nie jest prawdą. Bo każdy do czegoś się nadaje. A najważniejszym jest, iż każdy może i powinnien być szczęśliwym.

 

Kaśka, dzięki pomocy terapeutki zaczyna wierzyć w siebie i to, że ktoś ją może polubić za to jaka jest.

 

Książka jest pozytywną opowieścią o walce ze sobą, swoimi wadami. "Szkoła latania" uczy wiary w siebie, w swoje możliwości. Dlatego też warto ją przeczytać.
Bo choć nie jest to poradnik, możemy z niej wiele się nauczyć. Przede wszystki najważniejszego: by wierzyć w siebie.

Poza tym książka jest przepiękna (o czym pisałam tu). Chmurkowe rozdziały, wymianiane mejle, czy zasady programu "mój nowy styl życia". To wszystko sprawia, iż uśmiech sam pojawia się na twarzy

Życie Kaśki do łatwych nie należało. Ale czy ktokolwiek z nas ma w życiu łatwo? Czy to jakie kto ma życie i problemy coś zmienia? Przecież na szczęście zasługuje każdy. Więc zmieńmy w nim to, przez co jesteśmy nieszczęśliwi. Weźmy przykład z Kaśki. :)

Plusy:
- rozdziały w chmurkach
- e-maile
- duża dawka humoru
- pozytywna oraz motywująca historia

 

Minusy:
- tytułe mejli (serio zmieniacie tytuł każdego mejla, gdy z kimś piszecie? )