Muzyka z profilu i en face - Fajkowska Jolanta

Ta książka jest opowieścią artystów, którzy wielką karierę mają już za sobą. Teraz albo nadal grają albo mają inne plany. Opowiadają o tym, co było, co jest i co będzie w ich życiu. Opowiadają jak zaczęła się ich kariera, dlaczego się zainteresowali muzyką. I mają cechę wspólną: każdy z nich z muzyką miał do czynienia od dziecka. Ich rodzice potrafili grać czy śpiewać. Może to jest tajemnicą ich sukcesu? Znali muzykę, przeważnie dobrą muzykę. Uczyli się grać na instrumentach, gdy byli mali.

 

Opowiadają również o swoich zainteresowaniach. Można sobie wyrobić na ich temat poszczególne zdania.
Jedni z nich robią pozytywne wrażenie, inni niekoniecznie. Jedni są cudowni i chciałoby się poznać ich osobiście, natomiast są też tacy, z którymi nie bardzo miałoby się o czym rozmawiać.

Książka jest wspaniała. Można się coś dowiedzieć o naszych, polskich artystach. Można poznać nieznane historie, anegdoty, które są zabawne czy dotyczą powstania danej piosenki, płyty.

Polecam. Warto zainteresować się tą książką, nawet, gdy nie jest się fanem polskiego jazzu. Choć, kto nie lubi piosenki "Do zakochania jeden krok"?