Niewidzialni. Czarownica z Dark Falls - Giovanni Del Ponte

Jest to książka dla młodych czytelników. Ja jako, że się czuję dzieckiem, to lubię czasem i coś skierowanego dla dzieci przeczytać.
Pierwsze wrażenia: książka ma piękną okładkę.
Po drugie: na samym początku są wypisani wszyscy ważni bohaterowie. O każdym z nich jest kilka słów. Jak dla mnie: to też jest plus. Kto nie chce, nie przeczyta, kto chce przeczyta. I chyba warto przeczytać kilka słów o bohaterach. Szczególnie, gdy (tak jak ja) nie czytało się pierwszej książki o Niewidzialnych.
Po trzecie: książka jest wciągająca. Wydaję mi się, że starsi czytelnicy również znają w niej coś ciekawego.

Książka dzieli się na dwie części. Pierwszą, w której akcja rozgrywa się w mieście Dark Falls i drugą, w której bohaterowie znajdują się w lesie.
To w drugiej części bohaterowie dowiadują się prawdy o czarownicy z Dark Falls.
W książce jest dużo zwrotów akcji. Możemy wraz z bohaterami dowiadywać się o sekretach skrywanych w Dark Falls, możemy mieć swoje spotrzerzenia, domysły... Wraz z bohaterami możemy rozwiązywać zagatkę, która wcale nie jest taka jaka się wydaje.

Bohaterowie - można ich polubić, można ich zrozumieć. W tej książce główni bohaterowie ujawniają emocje, które skrywali. I to nie tylko dotyczy dzieciaków, ale również ich rodziców. Dowiadujemy się o problemach Douglasa i Petera, o ich emocjach i o rodzicach, który również się pogubili  w wychowaniu dzieci.

Szczerze podoba mi się ta książka. Z chęcią przeczytam pierwszą książkę o przygodach Niewidzialnych. I jeśli pojawią się następne, również po nie sięgnę.
Bohaterów polubiłam, a ich przygody przeżywałam razem z nimi.

Książkę szybko się czyta, i nawet poczułam lekki niedosyt, że się skończyła. Mam nadzieję, że autor napisze jeszcze książkę o przygodach Douglasa, Petera i Crystal.