To nie kpiny! Świetne rady dla dziewczyny - Alexandra Johnson

Jest to książeczka, która nadaje się na urodziny dla młodej dziewczynki. Poradnik ten może zachęcić młodą damę do pomocy w domu, pokazać, iż niektóre czynności są bardzo proste do wykonania i dać wiele przydatnych rad.
W książeczce mamy 87 umiejętności, które dziewczyna powinna opanować. Wszystko jest dokładnie opisane, co, jak trzeba zrobić. A to wszystko jest podzielone na poszczególne rozdziały. Czyli najpierw dziewczynka poznaje umiejętności dotyczące codziennych czynności, (rozdział nazwany jest "codzienny niezbędnik"). Jest wśród nich dbanie o włosy, zęby czy o lśniące buty. Następnie mamy Mistrzynię kuchni, gdzie dziewczynka poznaje podstawowe umiejętności kuchenne takie jak obieranie ziemniaków czy gotowanie jajka, a nawet parzenie herbaty. By później przejdź do umiejętności związanych z "Zrób to sama" czyli na przykład łapanie pająka ;) czy mycie samochodu. Są również "sprytne sztuczki", a wśród nich pisanie listu, "pomoc domowa", gdzie czytelniczka nauczy się myć okna i na samym końcu "w nagłych wypadkach", czyli coś o pierwszej pomocy.
Książeczka ma twardawą okładkę. Mieniącą się pod światłem. Za samą okładkę ma o punkt wyżej :)

Większość z tych rzeczy mogłaby nauczyć mama. Ale na pewno ta książeczka może sprawić wiele radości dla dziewczynki, dzięki czemu być może polubi obowiązki domowe.

Trudno jest mi za ten ocenić ten poradnik. Po pierwsze: już od dawna nie jestem dzieckiem. Po drugie: nie jestem też matką. Ocenię ją subiektywnie. Tak jak uważam za słuszne.