Pozytywnik czyli dobre myśli w roli głównej - Isabel Mauro

366 porad, na każdy dzień roku. Codziennie rano możesz sobie przeczytać, co też autorka Ci radzi na dziś. Rady są proste i jasne. Czasem zdarzy się jakieś "zadanie" do wykonania, jak przeczytać bajkę dla dzieci. Ale to wszystko, co jest w książce sprowadza się do jednego, aby myśleć pozytywnie. Stać się pozytywnym człowiekiem. Widzieć przyszłość w pozytywnych barwach.

Autorka stara się pomóc czytelnikowi w uporaniu się w problemach. By czytelnik mniej się stresował w trudnych sytuacjach. By po prostu czytelnik był szczęśliwszy w życiu. Bo przecież, gdy widzimy świat w jaśniejszych barwach, gdy próbujemy znaleźć pozytywy z danej sytuacji, jest łatwiej się uporać tym wszystkim. Nie ma człowieka, którego nie spotkało by coś złego. Tylko, że są ludzie, którzy zamiast iść w naprzód, cofa się.

Ta książka ma natomiast pomóc Ci.
Ja już codziennie czytam porady i próbuje się do nich stosować. Jak na razie nieźle mi idzie. Ale czy widzę świat tylko w pozytywnych barwach. Niestety jeszcze nie. Ale kto wie? :)

Książka jest napisana łatwym językiem. Skierowana jest dla każdego, każdy powinien odnaleźć w niej coś dla siebie. Jest niewielka, dzięki czemu wszędzie się zmieści i nie potrzebuje dużo miejsca. Choć ma twardą okładkę, nie jest ciężka. A dzięki temu, że ma twardą okładkę, nie zniszczy się szybko.
Muszę pochwalić także grafikę, która perfekcyjnie się komponuje. Całość książki jest natomiast w tonacji beżowo - brązowej.

Także ja ją ogromnie polecam.