Poradnik pozytywnego myślenia - Joanna Dziubińska, Maria Borzobohata-Sawicka, Matthew Quick

Jest to powieść mega pozytywna. Pomimo tego, co Pata spotkało, on wciąż wierzył w szczęśliwego zakończenie. Jego wiara w miłość, happy end była niesamowita.
"Poradnik pozytywnego myślenia" czyta się szybko. Czas przy tej lekturza mija przyjemnie. A sama książka jest wspaniała... i lekka... i przyjemna. Po prostu pozytywna.

Może coś o bohaterach? Pat - sympatyczny koleść, który powoli dowiaduje się prawdy o tym, co się stało. Uwielniam Pata ;) Tiffany tak inna od Pata, a jednak podobna. Coś ich łączy już od pierwszych chwil. Mama Pata - urocza, kochana... a tata - na początku go nie potrafiłam polubić, ale rozumiałam, dlaczego jest jaki jest. Terapeuta Pata - taki niby kolega, niby terapeuta. Fajna postać, która naprawdę pomogła Patowi.

"Poradnik pozytywnego myślenia" to historia Pata widziana jego oczami. Poznawanie nowych elemetów układanki wtedy, gdy Pat je poznawał. Lubię, gdy tak się przestawia historię. Lubię, gdy widzimy historię tak jak widzi ją główny bohater. Wtedy bardziej się wczuwam, potrafię lepiej odczuć to, co on czuje i dlaczego.

"Poradnik pozytywnego myślenia" to historia o miłości. Niby historia o miłości, ale też poznawanie siebie, prawdy o sobie. Romantyczna historia, która nie do końca jest romansem. Ciekawa, interesująca książka, w której pokazana jest zwykła i (być może) nudna codzienność bohatera. I choć Pat ma swoje rytuały, które musi robić codziennie, to i tak jest ciekawie.

Książkę gorąco polecam.